Senioři SLZa Břeclav

Naše akce

Zatmění měsíce nad Břeclaví 21.1.2019

První setkání v Klubu seniorů v roce 2019.

2.ledna 2019 jsme se poprvé v tomto roce 2019 sešli v Klubu seniorů a současně si připomněli, že se jedná již o 590. setkání od založení našeho klubu.

Fotografie ve fotogalerii od Vlastimila  Maděry.

Silvestrovské posezení s KČP

28.prosince 2018 uspořádala OR KČP v Břeclavi tzv. silvestrovské posezení se svými členy, sympatizanty a pozvanými hosty. K poslechu a k tanci vyhrával pan Švásta z Bořetic. Byla zde bohatá tombola a snad každý něco vyhrál.  

Fotografie ve fotogalerii pořídil Vl. Maděra.

Poslední setkání v Klubu seniorů v roce 2018.

19.prosince 2018 jsem se sešli v tomto roce naposledy v Klubu seniorů. Předseda klubu Vlastimil Maděra nás seznámil s hodnotící zprávou naší činnosti za již uplynulý rok 2018, děvčata přinesla vánoční cukroví, vánočky a my hoši vyššího sice věku jsme obstaraly občerstvení. Bylo to pěkné posezení a rozcházeli jsme se s přáním všeho dobrého do nového roku 2019.

                                                SM

6.prosince 2018 se uskutečnilo v Břeclavi jednání KR KČP.

Další fotografie od  Vlastimil Maděra ve fotogalerii.

Svatomartinská vína

Svatomartinská vína jsou první vína nového ročníku. Jedná se o vína svěží a ovocitá, která sice zrála pouhých několik týdnů, ale za tuto dobu už stačila získat svůj osobitý charakter. Vinaři doporučují, aby se mladá vína vypila do Velikonoc, do kdy si uchovávají svou příjemnou svěžest. Aby mohlo nést víno značku Svatomartinské, musí být vyrobeno z hroznů odrůd Müller Thurgau, Veltlínské červené rané, od roku 2010 také Muškát moravský (bílá vína), Modrý Portugal a Svatovavřinecké (růžová a červená vína) a od roku 2013 ještě Zweigeltrebe (růžová vína) na území České republiky a projít hodnocením nezávislé komise. Tradičně se první Svatomartinská vína otevírají 11. listopadu v 11 hodin na mnoha slavnostních akcích po celém Česku. My v Klubu seniorů si již od roku 2011 připomínáme tuto tradici a setkáváme se v tento den na oslavě Svatomartinských vín. Letos se nás sešlo 18 a v 11 hodin a 11 minut jsme první ochutnali Müller Thurgau od Mirka Zugara z M.N.Vsi. Pak jsme ochutnali ještě asi 18 vzorků bílých a červených vín. Dobrá akce. Foto ve fotogalerii.                               SM