Senioři SLZa Břeclav

Naše akce

Sem patří váš dlouhý nadpis

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit.

Quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius.

Hustopeče 8.5.2018, pietní akt 

k osvobození Československa.

  1. 8.května 2018 jsme si připomněli 73.výročí osvobození Československé republiky od nacistické okupace a konec II. Světové války. Pietní akt se konal na hřbitově Rudé armády v Hustopečích. Akci pořádala Česko-ruská společnost Břeclav a OV KSČM v Břeclavi. Moderátorka tohoto pietního setkání s.Ivanka Laucká přivítala všechny přítomné a zvláště milé hosty z Konzulátu Ruské federace atašé paní Karinu Sultanovu, za město Hustopeče místostarostu pana Bořivoje Švástu, vedení OV KSČM v Břeclavi vedenou jejím předsedou s.Stanislavem Šprtelem, zástupce ZO ZO KSČM Hustopeče s.Ludmilu Živnou, zastupitele Jihomoravského kraje za KSČM s. Zdeňka Tesaříka, pana Vadima Najbiče, který zde má pochovaného strýce, s.Wolfganga Kurku za KS Dolního Rakouska, za Český svaz bojovníků za svobodu s.Václava Vaňka a samozřejmě zástupce Česko-ruské společnosti vedené jejím předsedou s.Antonínem Kocmanem.
  2. Následovalo kladení věnců a krásná báseň ... "poděkování a lásku Vám" v podání s.Adriany Lehutové. Hlavní politický projev přednesl s.Zdeněk Tesařík, který připomněl osvobozovací boje na jižní Moravě a poděkoval Rudé armádě, že dneska můžeme spokojeně žít v naší republice a to za cenu jejich položených životů. Nesmíme připustit, aby se znovu rozpoutala nějaká válka a je třeba stále bojovat za udržení míru.
  3. V češtině i ruštině přednesla svoji zdravici atašé konzulátu RF paní Karina Sultanova. Pietní setkání pozdravil také zástupce KS Dolního Rakouska s.Wolfgang Kurka, a za ČSBS vystoupil s projevem její předseda s.Václav Vaněk.
  4. V kulturním programu se představila Kristina Lehutová s ruskými písněmi připomínající boje Rudé armády a báseň v ruštině přednesla paní Taťána z Brna. Jako každý rok, tak i letos přišli setkání pozdravit krátkým pásmem básní studenti víceletého Gymnázia z Velkých Pavlovic pod vedením profesorky Jany Lorencové. Paní profesorka Lorencová pak obdržela z rukou předsedy ČSBS s.Václava Vaňka vysoké vyznamenání ČSBS za její příkladný přístup k výchově mládeže a výuku ruštiny, kterou studenti uplatňují v soutěži o Puškinův památník.
  5. Následovala čestná salva v podání členů vojenské historie a slavnostní setkání bylo zakončeno Internacionálou.
  6. Setkání pak pokračovalo besedou v restauraci U Špagáta s občerstvením a při harmonice si mnozí zazpívali lidové písně. SM

SM

Břeclavský 1.máj 2018

V úterý 1.května 2018 uspořádal OV KSČM v Břeclavi společně s OR KČP Břeclav oslavu svátku práce - 1.máj, spojenou s ochutnávkou vín našich vinařů. Za pěkného slunečného počasí se akce zúčastnilo více než 200 příznivců tohoto svátku. Moderování se ujala s.Marta Strušková, která přivítala všechny přítomné a zvláště předsedu OV KSČM v Břeclavi s.Stanislava Šprtela, předsedu OR KČP v Břeclavi s.Jaroslava Baťku, starostu Tvrdonic a jihomoravského zastupitele za KSČM s. Zdeňka Tesaříka a další milé hosty. Krásnou báseň přednesla s. Ivana Filipská a hlavní politický projev přednesl s.Zdeněk Tesařík. Zdravici přednesl i předseda OV KSČM v Břeclavi s.Stanislav Šprtel a předseda OR KČP v Břeclavi s. Jaroslav Baťka. Politická část byla zakončena Písní práce. Následovala volná zábava, pro děti skákací stan, pro dospělé ochutnávka 580 vzorků vín od našich vinařů, či poslech cimbálové muziky Hudci z Lanžhota. Milovníci dobrých specialit, nebo zákusků si také přišli na své. Byla to vydařená akce.                                             SM