Senioři SLZa Břeclav

Naše akce

Svatomartinská vína

Svatomartinská vína jsou první vína nového ročníku. Jedná se o vína svěží a ovocitá, která sice zrála pouhých několik týdnů, ale za tuto dobu už stačila získat svůj osobitý charakter. Vinaři doporučují, aby se mladá vína vypila do Velikonoc, do kdy si uchovávají svou příjemnou svěžest. Aby mohlo nést víno značku Svatomartinské, musí být vyrobeno z hroznů odrůd Müller Thurgau, Veltlínské červené rané, od roku 2010 také Muškát moravský (bílá vína), Modrý Portugal a Svatovavřinecké (růžová a červená vína) a od roku 2013 ještě Zweigeltrebe (růžová vína) na území České republiky a projít hodnocením nezávislé komise. Tradičně se první Svatomartinská vína otevírají 11. listopadu v 11 hodin na mnoha slavnostních akcích po celém Česku. My v Klubu seniorů si již od roku 2011 připomínáme tuto tradici a setkáváme se v tento den na oslavě Svatomartinských vín. Letos se nás sešlo 18 a v 11 hodin a 11 minut jsme první ochutnali Müller Thurgau od Mirka Zugara z M.N.Vsi. Pak jsme ochutnali ještě asi 18 vzorků bílých a červených vín. Dobrá akce. Foto ve fotogalerii.                               SM

27.říjen 2018 - Slavnostní odhalení

Pomníku Svornosti.

Na Smetanově nábřeží stával po roce 1918 Pomník Svornosti, který připomínal podíl legionářů na vzniku Československa. Tento pomník byl za německé okupace v roce 1938 Němci odstraněn. O jeho obnově se začalo uvažovat v roce 2014 a letos u příležitosti 100.výročí vzniku Československé republiky byl 27.října 2018 slavnostně odhalen. Na horním snímku je pomník před jeho likvidací v roce 1938 a na vedlejším snímku je pomník před jeho odhalením 27.října 2018. 

Fotografie ve fotogalerii.                           SM

Mimořádné zasedání ÚV KSČM 20.10.2018

Vedení ÚV KSČM zůstalo beze změn. Strana se ale musí proměnit programově i organizačně

Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip pokus o odvolání ustál. Vedení zůstalo beze změn. Žádný mimořádný sjezd nebude. Pro jeho konání se vyjádřilo jen 11 členů Ústředního výboru. Do září 2019 by se měla uskutečnit konference k organizační struktuře strany a programová konference. Změny by mohl schválit stranický sjezd.

Organizačně musíme být flexibilnější. Dále se soustředíme na náš program, ten dlouhodobý máme od roku 1992 a logicky v něm nemůžeme reagovat třeba na naše členství v Evropské unii. To se musí změnit. Vyslovili jsme zásadní nesouhlas s platformou Restart, která vystupovala se svou kritikou dříve, než ji byli schopné projednat stranické orgány,, řekl Filip na tiskové konferenci.

Foto z příspěvku Josefa Šenfelda

18.10.2018 

 Oslava 100 let od vzniku ČSR.

Přijetí na radnici v Břeclavi a sázení lípy u Domu školství v Břeclavi.


Zabijačkové posezení v klubu seniorů

17.října 2018.

Tak jako každý rok, tak i letos uspořádal Klub seniorů SLZa společně s OV KSČM, KČP, ČRS a pozvanými přáteli zabijačkové posezení, jako poděkování všem členům a přátelům za celoroční činnost a podporu politiky KSČM. Všichni odcházeli spokojeni a všem, kteří se o toto krásné posezení postarali patří velký dík.

Foto ve fotogalerii.

                                      SM