Senioři SLZa Břeclav

Naše akce

MDD - 16.6.2018

Fantastické, precizní, neuvěřitelné ............ a tak dále bych mohl pokračovat, kdybych se chtěl vyzpovídat z toho, jak na mne zapůsobil letošní den dětí 2018. Nadšení dětí, které plnily zapáleně disciplíny. Žádné pasivní sjížděni na nafukovacím hradu nebo točení na kolotoči, každé dítě muselo "máknout" jak fyzicky tak i hlavou. Dětský den má tradici a je vyhledávaný. Některé nedočkavé děti se do areálu dořítily ještě před začátkem akce, s rodiči v závěsu.

 Dášo díky, jsi super! Jaroslav Pilát.

Fotografie ve fotogalerii.

Protestní shromáždění občanů v Brně.

2.června 2018 se uskutečnilo protestní shromáždění občanů proti dezinterpretaci odsunu Němců z Brna. 

 Na konci května 1945 muselo město Brno, podle Postupimské dohody, nuceně opustit na 20.000 německy mluvících lidí. Od roku 2006 Sudetoněmecký Landsmanšaft  organizuje tzv. pouť smíření, která má  připomínat  událost označovanou někdy jako brněnský pochod smrti. Poutníci vyrazí z Pohořelic do Brna, kde svoji pouť ukončí na Mendlově náměstí u památníku smíření. Pochod dorazil k Mendlovu náměstí podle předpokladu asi v 18:15, kde na něj čekali odpůrci tohoto smiřování a překrucování dějin. Museli projít kolem protestujících, kteří na účastníky pochodu například volali, aby se vrátili zpátky do Říše, na účastníky pochodu pískali, ozývala se i řehtačka. Tuto protestní akci organizoval KČP a z Břeclavi jsme se zúčastnili v počtu sedmi členů. Poutníky vedl organizátor této akce Jaroslav Ostrčilík a na Mendlově náměstí k poutníkům promluvil primátor města Brna Petr Vokřál (ANO) a předák sudetských Němců Bernd Posselt, kterého snad museli přivést nákladním autem, protože osobák by ho neuvezl. Škoda, že se protestní akce nezúčastnilo více občanů z Brna, bylo nás tam kolem stovky.        

Ostatní fotografie ve fotogalerii.                                  SM

Narozeniny v Klubu seniorů.

30.května 2018 jsme v Klubu seniorů oslavili krásné 80. narozeniny našeho člena s.Ladislava Rylicha. Popřát mu přišla i tajemnice našeho OV KSČM s. Lehutová. Oslavenci přejeme hlavně zdraví, štěstí a rodinnou pohodu.  GRATULUJEME !!!

Ostatní fotografie ve fotogalerii.          SM