Senioři SLZa Břeclav

Naše akce

28.setkání občanů ve Svojšicích

1.září 2018


I přes nepřízeň počasí se setkání ve Svojšicích zúčastnilo asi dva tisíce občanů. Od rána zde pršelo a znatelně se ochladilo. Ale na náladě přítomných to nikterak neubralo. Od deseti hodin vyhrávala dechová kapela PERNŠTEJNKA z Pardubic, pak ji vystřídala hudební skupina KAREL GOTT REVIVAL MORAVA v podání Josefa Boudy a Radka Vernera, která i přes dešťové kapky roztančila příznivce před podiem. Ve 13.00 hod byla zahájena politická část hymnou České republiky. Někteří přítomní se dožadovali i hymny Slovenské republiky, což se neuskutečnilo. Za přítomnosti televizních kamer byli představeni všichni hosté od ÚV KSČM včele s předsedou s.Vojtěchem Filipem až po kandidáty do Senátu a do obecních zastupitelstev Pardubického kraje. Jelikož to vysílala ČT 24 přímím přenosem, tak se ujal hlavního politického projevu s.Filip, který zkritizoval politické dění od roku 1989 a nastínil, že máme možnost ovlivňovat současné dění v ČR a proto jsme také umožnili vznik vlády s důvěrou. Podrobný referát najdete v pondělních Haló novinách. Zajímavé bylo, že po dobu projevu s.Filipa a natáčení ČT přestalo pršet. Když vystoupil s projevem předseda Parlamentního klubu KSČM s.Pavel Kováčik, tak opět začalo pršet, ale ten to okomentoval slovy, že jsme konečně přitáhli do této krajiny dešťové přeháňky. S krátkými projevy vystoupili i další hosté. Na závěr politické části zazněla Internacionála a následovalo losování tomboly. Hlavní cena byla barevný televizor. Od 14.00 hod. odpovídali v diskusním stanu vedoucí představitelé KSČM na dotazy přítomných občanů. Na závěr vyhrávala hudební skupina EXPRESS. V celém areálu byly rozmístěné stánky, které nabízely místní speciality. K pocitu tepla přispěla i horká medovina. Až na to počasí pěkná akce. Fotografie ve fotogalerii.

Svrček Milan.

Setkání na pomezí- Tvrdonice 25.8.2018

28.setkání občanů a mládeže na moravsko-slovenském pomezí,

které se konalo 25.srpna 2018 ve Tvrdonicích.

Bylo to již třetí setkání levicově smýšlejících občanů v tomto roce. Po Lázku a Brušperku to byly Tvrdonice, které připravily toto tradiční setkání na pomezí. I když předpověď počasí hlásila déšť a ochlazení, nakonec bylo počasí přijatelné, zataženo a sem tam pár kapek.

Setkání začalo v 11.00 hod. položením květin k Památníku osvobození před Dělnickým domem ve Tvrdonicích.

Ve 12.00 hod. byla zahájena politická část Českou a Slovenskou hymnou. Předseda pořádající organizace OV KSČM v Břeclavi s.Stanislav Šprtel přivítal všechny přítomné a představil hosty 1.místopředsedu ÚV KSČM s.Petra Šimůnka, předsedu Parlamentního klubu KSČM s.Pavla Kováčika, europoslankyni s.Kateřinu Konečnou, předsedu Jihomoravského krajského výboru KSČM s.Pavla Březu, s.Oldřicha Duchoně, s.Miroslava Vlašína, s.Ivo Pojezného, místopředsedu ÚV KSS s.Sulejmana, starostu Tvrdonic a kandidáta do Senátu s.Zdeňka Tesaříka a další milé hosty.

Hlavní politický projev přednesl s.Petr Šimůnek, který se věnoval osmičkovým výročím tohoto roku v ČR.

S krátkými projevy vystoupili s.Kováčik, s.Sulejman místopředseda ÚV KSS, s.Tesařík, s.Duchoň a za mladé komunisty s.Aleš Hubert.

Po skončení projevů zazněla Internacionála a politická část byla ukončena a následoval kulturní program. Moderování se ujala s.Marta Semelová a jako první účinkující přivítala skupinu Karel Gott Revival Moravia v podání Josefa Boudy a Radka Vernera. Celé odpoledne na malém podiu vyhrávala dechová kapela HORENKA z Bořetic. Na hlavním podiu se vystřídali účinkující a následovala produkce hudební skupiny KAPKA (Kapesní kapela) i s hudebníkem Jiřím Klapkou. Následovalo losování v tombole, kde se daly vyhrát hodnotné ceny. Na závěr slavnostního setkání vystoupila folklorní skupina OLD STARS z Břeclavi.

Bylo to pěkné setkání.      Fotografie ve fotogalerii                                                                                                             Svrček Milan