Senioři SLZa Břeclav

NAŠE AKCE

Pietní shromáždění v Hroznatíně.

   V sobotu 25. listopadu 2017 uspořádala Společnost Ludvíka Svobody spolu s Historickou skupinou 1. armádního sboru v SSSR, Československou obcí legionářskou, Českým svazem bojovníků za svobodu, Klubem českého pohraničí a dalšími levicovými uskupeními, setkání k uctění památky armádního generála Ludvíka Svobody u pamětního kamene před jeho rodným domem v Hroznatíně. Zde se bývalý prezident ČSSR a armádní generál Ludvík Svoboda dne 25.11.1895 narodil. Je tomu tedy již 122 let.

Obec Hroznatín má v současné době asi 110 obyvatel a rozprostírá se v Kraji Vysočina v okrese Třebíč. V roce 2013 zde byl odhalen pamětní kamen s deskou k poctě svého slavného rodáka, hrdiny SSSR a ČSSR Ludvíka Svobody. Na jeho rodném domě je umístěna od roku 1980 pamětní deska. Bylo zde v jeho rodném domě v letech 1985 - 1992 muzeum, které bylo však za nejtvrdší protikomunistické hysterie zlikvidováno. Část materiálů, které nebyly zlikvidovány, jsme si prohlédli na výstavě v prostorách statku, který přiléhá k jeho rodnému domu.

Z Břeclavi odjela na toto setkání skupina 12 členů z řad ČSBS, KČP a ČRS. Celé to organizoval předseda ČSBS Václav Vaněk a za KČP se zúčastnili předseda Jaroslav Baťka, místopředseda Jaromír Sukup, členové Vlastimil Maděra, Květoslava Svrčková, Milan Svrček a za ČRS její předseda Antonín Kocman. Za chladného a mlhavého počasí jsme na místo setkání dorazili včas, takže jsme stihli hymny SR i ČR. Po oficiálních projevech následovalo kladení věnců všech zúčastněných zástupců klubů, společností, svazů a dalších organizací. Pietního aktu se zúčastnila i dcera Ludvíka Svobody paní Zoe Klusáková.

Po skončení celého aktu setkání, přišel vhod svařák, či horká medovina, které připravili zdejší organizátoři. Nakonec nám nevadila ani ta hrozná zima. Ostatní fotografie ve fotogalerii.                                        SM

Beseda s účastníky 19. SFMS 

14. - 22.října 2017 se konal v Soči 19. Světový festival mládeže a studenstva. Celkem se tohoto festivalu zúčastnilo více než 20 tisíc mladých lidí z celého světa. Za okres Břeclav se festivalu zúčastnila Martina Jiráková a Kristina Lehutová.

24.listopadu 2017 se na OV KSČM v Břeclavi uskutečnila beseda s účastníky festivalu, kterou pořádal  OV KSČM společně s Česko-ruskou společností.

Zde nám Filip Škarecký, Kristina Lehutová i Martina Jiráková, účastníci tohoto festivalu vyprávěli zážitky a promítli videozáznam ze setkání v Soči. Ostatní fotografie naleznete ve fotogalerii.               SM

Návštěva s.Grebeníčkové v Hodoníně.

V pondělí 13.listopadu 2017 jsme navštívili s. Jiřinu Grebeníčkovou v jejím současném pobytu v Domově  důchodců S - centrum Hodonín. Popřáli jsme ji jménem Klubu seniorů hlavně zdraví a pozdravení od všech členů našeho klubu. Připili jsme si skleničkou vína a vyprávěli co nového u nás a jak se daří Jiřině v tomto zařízení. Vypadá spokojeně, říká že již ztrácí trochu paměť, ale  poznala nás. Všechny vás pozdravuje.  Že je to pěkné zařízení můžete posoudit z pořízených fotografií ve fotogalerii.

                                                          SM 

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit.

Quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius.